הימים ימי שנות השמונים. ימי שלוט רונלד רייגן על ארצות הברית של אמריקה. באטלנטה, ג'ורג'יה במועדון ה'מוּן שאדוֹ סאלוּן' התאגדו גדולי וגדולות נגני ומשוררות הבלוז העמוק והמסורתי לאירוע היסטורי אחרון מסוגו. הכינוס הזה היה כהתפרצות געשית בשנים בהן עלו האסכולות המוזיקליות הפופוליסטיות שעיצבו את העשור המוזר ההוא, האייטיז. מי לא נפל קורבן לשנים הללו באופן כזה או אחר..
על כל פנים האירוע המוזיקלי הייחודי הזה היה יוזמתם של שני מוזיקאים ומוזיקולוגים חשובים מאין כמותם ג'ורג' מיטשל ודייויד אוואנס.
כולם – המנגנים והשומעים – הגיעו אל העיר אטלנטה כאילו היו אותם קדושים הודים הנאספים לטבילה הגדולה של הקומבּאמלה. טקס ההיטהרות הזה זכה לשם : The National Downhome Blues Festival. הכל הוקלט באיכות נדירה ויצא לאור ע"י חברת התקליטים Southland בארבעה כרכים.
התכנסנו אנו, בחלוף 32 שנים – ובהלוך כמעט כל אותם בלוזיסטים אל עולם המיסתורין הגנוז – ועשינו כבוד לתיעוּד ההוא ולניגונים הנדירים שנוגנו שם במדינת ג'ורג'יה. לוני פּיצ'פוֹרד, פּרשֶס בּאריינט, תומאס בּורט, גֶ'סי מֵי הֵמפִיל, ג'וּניוֹר קימְבּרוֹ, סאנילֶנד סְלים, פרנק אדווארדס, ג'ון ג'קסון, אלבּרט מייקון ורובּרט תומאס, רובּרט ג'וּניוֹר לוֹקווּד, סנוּקי פְּראיוֹר והוֹמסיק ג'יימס וויליאמסון, פִּיאנוֹ רֵד, אזִיקִיָה אֵרלי, ד"ר רוֹס, ג'יימס סאן תומאס, לארי ג'ונסון והזוג המיסתורי והמופלא הנרי וּוֵורנל טאוּנסֵנד.
אותם השמענו.
והקדיש ניגונם לזכרהּ של המוזיקאית השורשית בעלת נשמת הבלוז הגדולה, אהובה עוזרי. _________________________________________________________________________

להאזנה לתכנית ששודרה ב-13 בדצמבר 2016, לחץ כאן.

_________________________________________________________________________

  • Lonnie Pitchford – That Train Coming Around The Bend מתוך National Downhome Blues Festival Vol 1
  • Precious Bryant – Precious Bryant's Staggering Blues מתוך National Downhome Blues Festival Vol 1
  • Thomas Burt – My Hook's In The Water And My Cork's On Top מתוך National Downhome Blues Festival Vol 2
  • Jessie Mae Hemphill – Train Train מתוך National Downhome Blues Festival Vol 2
  • Junior Kimbrough – All Night Long מתוך National Downhome Blues Festival Vol 2
  • Sunnyland Slim – She's Got Things Going On מתוך National Downhome Blues Festival Vol 2
  • Robert Jr. Lockwood – Big Legged Woman מתוך National Downhome Blues Festival Vol 3
  • Doctor Ross – Chicago Breakdown מתוך National Downhome Blues Festival Vol 4