זה רק במקרה אבל בסוף השבוע יציין העולם הפרוגרסיבי יובֵל שנים לצאתו לעולם של Aoxomoxoa, שזהו לא אחר מאשר תקליט האולפן השלישי של הגרייטפול דֶד, כלומר הקודם לזה שדיברנו עליו אמש. המילה נראית מסובכת אך זהו למעשה פּלינדרום (כלומר מילה הניתנת לקריאה משני צידיה באותו אופן) הנהגה "אוקסומוקסוא" ויש טוענים כי בשפה האורבנית הפכה המילה לתיאור התחושה הננסכת על האדם כשהוא מעיף עפיפון אל על לשם ההנאה גרידא. תחושת ההתעלות היא ה"אוקסומוקסוא". ביל קרויצמן טען כי אין לזה שום משמעות.
אם ווֹרקינגמֶנז דֶד ב1970 היה המהלך שחזר אל הפולק ונחת הרוח בערבי הנחל, הרי שתקליטנו זה שיצא באיבּה של שנת 1969 הינו הפך הדבר. זהו מן התקליטים הראשונים בהיסטוריה האנושית שהוקלטו בשישה-עשר ערוצים. שיאה של תקופת האקספרימנטליזם של הדֶד שהניבה כמה ניגוני עד דוגמת China Cat Sunflower וכמובן גם את Cosmic Charlie, St. Stephen ואחרים. ממש בימים אלו יצאה מהדורה נרחבת המציינת את חגיגות היובל ובה תוספות של הקלטות שונות מהופעות חיות שנעשו באותה תקופה בה עבדו החברים על התקליט. הדֶד עבדו מספטמבר 1968 וסיימו העבודה באזור מרץ בשנה שאחרי. 
כרונולוגית נצעד לאחור אך קונספטואלית אנחנו כבר בעתיד.
את עטיפת התקליט יצר האמן המנוח ריק גריפין וגם פה נטען כי מסר חתרני הוטמע בציור. מספרים כי אם הופכים את התקליט הצירוף Grateful Dead הופך ל We ate The Acid. האם אכן כך הדבר? 
הִפכו התמונה וספרו מה קיבלתם
הלילה אם כן, 50 שנים לAoxomoxoa > 

________________________________________________________________________

להאזנה לתכנית ששודרה לראשונה ב-17 ביוני 2019, לחצו כאן.

________________________________________________________________________

כל השירים בוצעו על ידי Grateful Dead

  • The Eleven Jam מתוך Pacific Recording Studio, San Mateo California August 13 1968
  • Dupree's Diamond Blues 1971 Mix
  • Doin' That Rag
  • Mountains Of The Moon 1971 Mix
  • China Cat Sunflower 1969 Mix
  • China Cat Sunflower 1971 Mix
  • What's Become Of The Baby