סיפורו של האיש הזה הוא כסיפורם של רבים רבים כל כך מבני האי הג'מייקני שעברו שיעבוד, חיים תחת פטרונות ודיכוי, מלחמות אזרחים וחיי כנופיות קצרי ימים. יריעת ימיו הזעומה הייתה למבנה כמעט קבוע בביוגרפיה של אלה שנולדו וחיו בגטו השחור. ולא רק בקינגסטון ג'מייקה. גם בהארלם ניו יורק. גם בפרברי פריז. גם בקזבלנקה ואף בסמטאות לונדון תחתית.
בשידור מיוחד התאספנו כדי להעלות את ימיו החטופים של יוצר ומשורר-קולי מיוחד במינו שנולד בשם בּיירון לטס והפך להיות ראנקינג טאיאן (Ranking Toyan). למעשה היה מה שמכונה DJ, כלומר זה שמדבר במיקרופון תחת פס הקול המתנגן עלי הפטיפון. אולם למעשה הדיג'יי ניסח כל הופעה מחדש את תפיסותיו לגבי המציאות בה אנו חיים. משום כך הפך להיות מעיין מטיף אנטי ממסדי מובהק. אלא שלא תמיד הדוברים הגדולים נוחלים את נחלת דיבוריהם ולפרקים נופלים שדודים במאבק החיים ויורדים אל עמקי תהומות הקיום. בשל כך סופו היה מר ומהיר..
אולם כל מי שיטה אוזן יגלה אופן התבטאות רדיקלי במיוחד ברם, בה בעת, גם כזה הפונה אל שורש נשמת האדם באשר היא.
נפל בחלקנו כבוד גדול. נוסף על ערימות הניגונים שברשותינו הגיע לאולפן מגדולי משוררי תרבות הסאונדסיסטם שבמחוזותינו, ויש יאמרו (כמונו), אף מחוצה לארצנו והרחק מעבר לים – הוא הוא החבר היקר מפז ראס רון לוי אריה, הוא Ranking Levy.

———————————————————————————————————————

להאזנה לתכנית ששודרה ב- 23 בדצמבר 2014, לחץ כאן.

———————————————————————————————————————

התארח באולפן: רון לוי-אריה

כל השירים בתכנית של ראנקינג טאיאן.

  • Ghetto Man Skank מתוך Ghetto Man Skank
  • Chalice
  • Dread In Babylon מתוך Spar With Me
  • Early Days – All Them Heros
  • Ghetto Man Skank – Two Bad DJ Afi Talk
  • Rankng Toyan & Lee Van Cleef – Dreadlocks Party