שבוע טוב ומועדים לשמחה ונחת לכלל וליחיד.

נחל שידורינו הלילה בציון 3 שנים תמימות ללכתו של הדוקטור. מלקולם מאק ג'ון ראבאנק ג'וניור הוא הוא ד"ר ג'ון. נולד ונקבר בעירו ניו אורלינס לואיזיאנה. שם פעל ושם שיכלל תורתו. אמנם החל דרכו בבית ספר תיאולוגי ישועי אך כשהועמדה בפניו הברירה כי עליו להחליט בין חיי המועדונים ולילות הבוגי של ניו ארלינס רוויית החטאים לבין התמסרות והשתקעות חמורת סבר בשליחותו הדתית האוניברסלית – בחירתו של מאק היתה ברורה. לא זו בלבד שאימץ למן ההתחלה את הדרך המוזיקלית אלא אף פרש מן התיאולוגיה ההיא ורעה בשדות רליגיוזים זרים. בסיקסטיז אימץ זהותו של כהן וודו נודע ושילב בשירתו, בהופעתו ובדיבורו מושגי יסוד ועקרונות מן דת העממית והמיסתורית הזו.

השם ד"ר ג'ון נלקח מדמות אמיתית בת המאה ה19. ד"ר ג'ון ההוא של פעם היה לאחד המפיצים הגדולים של הוודו המעשי בארה"ב ובלואיזיאנה בפרט.

לימים צמח ד"ר ג'ון ראבאנאק למוזיקאי מיוחד במינו אשר שילב אסכולות אשר נשזרו ליצירות שכמו באו ממוחו מלא הכשפים. אמנם נודעה תהילתו בנגינת הפסנתר אך יש לזכור כי ד"ר ג'ון החל דרכו כגיטריסט ואף מדי פעם שב אל הכלי לשמחת כל לב.להאזנה לתכנית ששודרה ב-6 ביוני 2022 לחצו כאן


כל השירים הם של ד"ר ג'ון:

  1. Storm Warning (Long Version)
  2. The Honeydripper Pt. II
  3. Somebody Tryin' To Hoodoo Me
  4. Zu Zu Man
  5. Big Chief
  6. Iko Iko
  7. I Walk On Guilded Splinters
  8. Such a Night [The Last Waltz]
  9. Right Place Wrong Time
  10. Mardi Gras Day