בקיץ של 1969 התבקש האמרגן עתיר הזכויות והניסיון בּיל גראהם לייעץ למפיקי פסטיבל ווּדסטוק. התנאי של גראהם היה הוספתה של להקה חדשה ולא ידועה שגראהם היה עסוק בלקדמהּ. כך נוסף סָנְטנַה לרשימת ההופעות ההיסטוריות של וודסטוק. גראהם הגיע. הוא אף עלה על הבמה וניגן על פעמון-בקר עבור סנטנה באחד הקטעים. אבל החוויה הכללית שלו מן האירוע הייתה קשה. הוא לא האמין למראה חוסר הסדר והתוהו ובוהו הארגוני. זה לא היה הפסטיבל שלו אבל המארגנים רחשו לאיש הזה כבוד רב. הרבה מן הלהקות שהופיעו התחילו דרכם והתעברו מוזיקאלית בהפקותיו של גראהם. הוא חזר מווּדסטוק. די עצבני.
אבל גראהם לא נותר בד' אמות ההפקה המוזיקלית. הוא היה פעיל חברתי למען אפריקה ונגד גזענות ואנטישמיות בעולם. כשנודע לו כי הנשיא רונלד רייגן מתכוון להניח זר פרחים בבית קברות צבאי בלוקסמבורג לחיילי מלחמת העולם השנייה, בו קבורים גם חיילי
הוואפן אס. אס. החל במסע הפגנות נגד הדבר. רייגן בכל זאת הלך ובזמן שהנשיא האמריקני הניח פרחיו, ניאו נאצים אמריקנים הציתו את משרד ההפקות של ביל גראהם. הוא גם ארגן וקידם את הקונצרטים הגדולים למען דרום אפריקה חופשית ב1990 ואת הLive Aid של בוב גלדוף.
באוקטובר 1991 חזר לביתו במסוק לאחר שסגר עם היואי לואיס על הופעה למען נפגעי שריפת ענק באוקלנד קליפורניה. היום היה סוער והמסוק התרסק. כל נוסעיו נספּו. שבוע אחר כך אוהביו ערכו הופעה לזכרו. באו הגרייטפול דד, ג'ואן באאז, ג'קסון בראון, סנטנה, קרוסבי סטילז נאש ויאנג ועוד חצי מליון בני אדם.

גיל ראס היה באולפן יחד עם הביוגרפיה עבת הרכס וכל חומרי הארכיון.

את התמונה צילם Baron Wolman בווּדסטוֹק. גראהם עם הגב לקהל וּלסנטנה.

_____________________________________________________

להאזנה לתכנית ששודרה ב-12 בדצמבר 2018, לחץ כאן.

____________________________________________________

  • Allman Brothers Band – Done Somebody Wrong מתוך Live at Fillmore East: March 12–13, 1971
  • Chambers Brothers – Mustang Sally n מתוך Fillmore West August 27 1965
  • Chuck Berry & Steve Miller Band – Fillmore Blues מתוך Live at Fillmore Auditorium: September 1967
  • Neil Young – Everybody Knows This Is Nowhe מתוך  Fillmore East, March 6-7 1969
  • The Grateful Dead – Truckin מתוך Live at The Fillmore East: 1971-4-29