ובכן, לאחר עוברנו במבוכות הזמנים, אחרי ימי המועדים וענייני הבירוקרטיה המקפֶת, חוזרים אנו לשדר הלילה. 
בעודנו מחשבין הקץ לאחור התקבלה הודעה כי ממש בעוד כחודש וחצי יעלה וישוחרר אל אוויר העולם סרטו הדוקומנטרי של הבמאי המהולל מרטין סקורסזה העוסק – אחר ורק – באחת התקופות החשובות בתולדות המוזיקה בעולם ובחייו של בוב דילן בפרט. למרות שטרם ראינו, אפשר לומר כי זהו סרט מעולה. אנו מדברים על ימי 
ה-Rolling Thunder Revue שזה בעברית משהו כמו "קבּרט הרעם המתגלגל". השנים – אמצע שנות השבעים. דילן זה עתה חזר להתגורר בעריסת הפולק אותה זנח בשנות ה60 – הגריניץ' ווילג' אשר בניו יורק. לכך נוסף שינוי פנימי בהרגשתו. באותה עת כבר היה לאחד האומנים המקליטים הנודעים אשר זהותו וחייו היו לנחלת הכלל. למגינת ליבו. בתוך מצב הרוח הפּופּוליסטי הכללי שהקיף את פעולותיו המוזיקליות ביקש דילן "לצאת אל העם". קרי, הופעות קטנות ובכמה שיותר מקומות נידחים ומצומצמים. מספרים כי אחרי שהלך לראות את הופעתה של פטי סמית' גיבש את הרעיון שגם הוא צריך להעלות על הבמה להקה גדולה המורכבת ממוזיקאים חברים המתלכדים לצורך מסע ההופעות. כשם שחזר אל הווילג' ואל נופי הראשית של שנות ה20 לחייו, כך שב בעקבי הזמן האבוד גם אל ג'ואן באאז, רמבּלין ג'ק אליוט, רוג'ר מגווין, בוב ניווירת', ג'וני מיטשל ואחרים. 
היה זה בין להקה לבין ג'אם מוזיקלי שהשתרע על פני חמישים ושבע הופעות. 
לקראת יציאתו לאור של המסמך הדוקומנטרי המיוחל ולפני שמר דילן הולך לשחרר עוד י"ד תקליטים המכילים את הקלטות הימים ההם נערוך הלילה שידור הכנה למאזינות ולשומעים. וכשזה יקרה (באמצע חודש יוני) אתם כבר תהיו מוכנים לדבר.

________________________________________________________________________

להאזנה לתכנית ששודרה ב-28 באפריל 2019, לחצו כאן.

________________________________________________________________________

כל השירים בתכנית בוצעו על ידי Bob Dylan מתוך The Rolling Thunder Revue

  • Oh, Sister
  • A Hard Rain's A-Gonna Fall
  • Romance In Durango
  • The Lonesome Death of Hattie Carroll
  • Isis
  • Mama, You Been On My Mind